165 cm
Váha ?
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47

Tukožroutská dieta

27. april 2011 at 16:21 | Dominika |  Diety

Můj názor na tuto dietu?

Tato dieta mi přijde velmi dobrá a velmi účinná. Dokonce bych řekla, jedna z nejúčinnějších vůbec. S touto dietou mám zkušenosti. Zkoušela jsem ji držet jeden týden a měla jsem 5 kilo dole což je neuvěřitelné. Problém je, že budete mít nejspíš hrozný pocit hladu, takže do této diety běžte pouze s hodně silnou vůlí!

_________________________________________________________

Co je tukožroutská dieta?

Tukožroutská dieta je založená na každodenní konzumaci tzv. tukožroutské polévky složené z velkého podílu vody a zeleniny (zelí, kořenová zelenina, rajčata, papriky a cibule v libovolném poměru), kterou lze ochutit bujonem, solí a vhodným polévkovým kořením. Chutí trochu připomíná lečo nebo mexickou polévku. Její maximální povolené množství na jednu porci není stanoveno, takže ji lze jíst téměř neomezeně. V průběhu diety se přidává do jídelníčku i malé množství jiných potravin, například rýže, maso nebo mléko.

Jak dlouho se tukožroutská dieta dodržuje?

Dieta se drží po dobu maximálně jednoho týdne.

Kolik lze shodit?

Hmotnost lze snížit individuálně o několik kilogramů. Rozmezí se pohybuje od cca 2 do 6 kg.

Pro koho je tukožroutská dieta určená?

Protože se jedná o krátkodobou dietu, je určena těm, kteří potřebují shodit několik málo kilogramů.

Jak tukožroutská dieta funguje?

Tukožroutská dieta pracuje na principu jednostranné stravy s minimálním obsahem těch živin, které mají největší kalorickou hodnotu, tedy cukrů a tuků. Naopak její hlavní účinnou součástí je voda, která zajišťuje velký přísun tekutin po celý den, a zelenina, která poskytuje vlákninu, jež prospívá správnému trávení a vytváří lepší pocit nasycení.

Jaké potraviny jsou při tukožroutské dietě povoleny?

Základem je tukožroutská polévka. Krom toho lze jídelníček doplnit o ovoce, syrovou i vařenou zeleninu, vařený brambor, mléko, hovězí nebo kuřecí maso, rýže, ovocné šťávy.

Jaké potraviny jsou při tukožroutské dietě zakázány?

Strava by se měla omezit na příjem minimálního množství tuků a sacharidů, to znamená nekonzumovat uzeniny a veškeré mastné výrobky z masa, tučné sýry, smažené pokrmy, ořechy a sladkosti (čokoládu, dorty, sušenky atd.).

Jaká jsou pozitiva tukožroutské diety?

  • Rychlý úbytek. Úbytek váhy se dostavuje poměrně rychle, tedy po týdnu, kdy se dodržuje. U některých jedinců může být výsledek i velmi znatelný.
  • Výživné látky. Jídelníček obsahuje dostatek tekutin, vlákniny a některých vitaminů.

Jaká jsou negativa/rizika tukožroutské diety?

  • Krátkodobost. Tukožroutská dieta není určena k dlouhodobému dodržování. V takovém případě by hrozila značná rizika z jednotvárné stravy chudé na některé důležité složky potravy.
  • Jednotvárnost. Týdenní stravování podle tukožroutské diety je velmi jednotvárné a tělu se nedostává některých potřebných látek, např. sacharidů, tuků a bílkovin.
  • Energetická nedostatečnost. Polévka má celkově nízký obsah energie a ingredience v ní obsažené nedodávají tělu dostatek energie na celý den, proto se může objevit únava až malátnost.
  • Psychika. Konzumace stejného pokrmu několik dní po sobě nemá právě pozitivní psychologický efekt. Jinými slovy nás prostě omrzí a přestane nám chutnat, což automaticky vede k nezkrotitelné chuti na něco jiného.
  • Jo-jo efekt. Výše uvedené body přispívají k nežádoucímu jo-jo efektu, tedy získání původních kilogramů zpět.
  • Zdravotní rizika. U některých jedinců může mít nadýmavý či projímavý účinek. Pokud takový stav nastane, je lépe dietu ukončit a porozhlédnout se po nějaké vhodnější.

_____________________________________________________________________

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 skinny-proana skinny-proana | Web | 7. may 2011 at 20:51 | React

Tato polévka mi opravdu zachutnala, takže dietka s ní mi nepřipadá nijak krutá... Jen se musí počítat s tím, že je to zelenina, takže příliš nezasytí... Ale není to nic strašného... A ta kila jsou skvělou odměnou... :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement