165 cm
Váha ?
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47

Grapefruit

27. april 2011 at 18:11 | Dominika
Grapefruit

Obsahuje vitamin C, který posiluje imunitní systém, hořký glykosid naringin podporující trávení a enzymy povzbuzující látkovou výměnu. Grapefruit je také bohatý na bioflavonoidy, což jsou rostlinné ochranné látky, které až dvacetinásobně zvyšují účinnost vitaminu C. Cenný je i obsah vitaminů skupiny B a kyseliny listové.

Účinky na organismus
- podporuje produkci hormonů
- posiluje obranyschopnost a imunitu
- je prevencí nachlazení a infekcí
- čistí střeva
- posiluje střevní flóru
- aktivuje látkovou přeměnu v buňkách
- pomáhá při snižování váhy
- podporuje růst buněk

Grapefruit jako součást diety

Grapefruity bývají využívány při odtučňovacích dietách, neboť pomáhají snižovat nadváhu. Už po konzumaci jednoho grapefruitu se budete cítit sytá a přitom přijmete minimální množství kalorií. Nahořklá chuť ovoce navíc potlačuje chuť na sladké.
Pojídání grapefruitů nebo pití šťávy z nich pomáhá při hubnutí. K tomuto závěru dospěl tým amerických vědců. Tým ze Scripps Clinic v San Diegu podle časopisu Chemistry and Industry sledoval 100 osob, které byly obézní a po 12 týdnů jedly grapefruity nebo pily šťávu z nich. Nyní badatelé připravují rozsáhlejší studii, aby si svá tvrzení ověřili.
Jedna skupina dobrovolníků požila před každým ze tří denních jídel polovinu grapefruitu, druhá vypila sklenici šťávy a kontrolní skupina grapefruity nejedla.
Po dvanácti týdnech vyšlo najevo, že ti, kteří jedli grapy, zhubli v průměru o téměř dva kilogramy, a několik z nich až o pět kilogramů. Ti, kteří pili šťávu, zhubli o 1,5 kilogramu. V kontrolní skupině však naproti tomu činil průměrný úbytek hmotnosti přibližně čtvrt kilogramu. Vědci se domnívají, že úbytek váhy je důsledkem nižší hladiny inzulínu.
Badatelé rovněž mají za to, že grapefruity jsou s to chránit před cukrovkou.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama