165 cm
Váha ?
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47

8 tipů hubených holek!

27. april 2011 at 18:33 | Dominika |  tipy a triky
8 tajemství hubených holek

8 tajemství hubených holek

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Elen | vydáno 18. 04. 2011
Máme pro vás 8 tipů, jak to dělají štíhlé holky, že zůstávají stále hubené a přesto se netrápí šílenými dietami. Chce to je trochu fištrónu a logické uvažování... no a také vytrvalost, neboť opakování je matka moudrosti a pravidelnost je zase klíčem k úspěchu.

Štíhlé holky doma vaří
Domácí strava se nemusí rovnat stravě kalorické. Přece jen, nebudeme asi vařit na sádle jako naše babičky a raději zvolíme kvalitní olej.
Nejen, že to vaření doma vyjde daleko laciněji a připravíte si to, co skutečně chcete, ale dokonce je podle nejnovějších výzkumů možné při vaření spálit až 85 kalorií za hodinu, takže když si za cíl vytyčíte nějaký složitější recept, který trvá třeba 3 hodiny, máte štíhlou linii v kapse. Navíc mají štíhlé holky ještě jednu fintu, jak si při vaření udržet linii - žvýkají a melou ústy jako o závod. Úplně nejlepší vaření je to, když při přípravě jídla si trochu zavrtíte boky, ještě u toho žvýkáte žvýkačku nebo popíjíte sklenku bílého vína.

Štíhlé holky se často smějí
Smějte se po dobu 10 minut denně a budete štíhlejší - můžete spálit až 40 kalorií a ještě se zahrnete endorfiny, neboli hormony štěstí.

Štíhlé holky snídají
snídaně je nejdůležitější jídlo dne - to nám říkaly už naše babičky a měly rozhodně pravdu. I štíhlé holky to vědí a proto si k snídani bohatě dopřávají sladké i slané pokrmy. Ráno musí tělo z něčeho čerpat. Když si koupíte nové auto, tak v něm chcete z autoservisu taky odjet a ne ho domů dotlačit. Ne nadarmo se říká "snídej jako král, obědvej jako rádce a večeř jako chuďas...".

Štíhlé holky chodí pěšky
Pohyb je důležitým faktorem, podílejícím se na krásné postavě. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, o to méně, pokud při cestě ze cvičení zabloudíte do kavárny a nalijete do sebe obří vídeňskou kávu se šlehačkou. Raději si odpusťte cestování autem a projděte se. Nebo až budete plánovat nákupy, zkuste na ně jít a ne jet. A zkuste si vybírat místo, kde nakupujete. Nejen, že na trzích nakoupíte zaručeně čerstvější potraviny, ale krásně se při tom i projdete. Do práce nebo z práce taky můžete pěšky. No, nekoukejte tak - chcete být štíhlá, nebo ne?


Štíhlé holky dbají na držení těla
Člověk hned vypadá lépe když se narovná, nehrbí se a má pěkné držení těla. Proto radíme - propadněte Pilates. Tento druh cvičení vás krásně protáhne a naučí vás i správně dýchat a správně se "nosit". Věděli jste, že správným dýcháním taky spalujete víc kalorií?
Štíhlé holky nezapomínají na svačinu
Štíhlé holky si nikdy nezapomenou vzít s sebou nějakou tu dobrou svačinku. Ne nadarmo se říká, že jen sytý člověk je skutečně spokojený. Proto jezte během celého dne a pokud jste naučená se hlídat, tak každé tři hodiny. Dopřejte si ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, libové maso a další zdravé "neřesti".
Štíhlé holky si rády hrají
Zkuste přeprogramovat váš mozek z úmorného cvičení na zábavný pohyb. Pozvěte si domů přátele a zahrajte si nějakou pohybově náročnější hru jako například Twister apod. Využijte také toho, že je konečně krásné počasí a vyrazte do přírod - cyklistika, plavání, turistika, skateboarding, poznávání přírody - jakákoliv činnost, která vás bude bavit bude lepší než domácí lenošení u televize.

Štíhlé holky si dopřávají
Dieta, nebo štíhlost obecně bývá často mylně spojováná s odříkáním si všeho dobrého. Jistě, vždycky je dobré vyřadit z jídelníčku tuky a zbytečné cukry - ať už v podobě čokolád, či tučných mas a jiných nepřátel štíhlé linie. Dobré však je myslet na to, že pro vaše zdraví a štíhlost je nezbytné obohatit svou stravu o vitamíny a vlákninu. Nebojte se proto zařadit do svého jídelníčku víc bobulovitého ovoce, jako například borůvky, brusinky, jahody nebo ostružiny - jejich sladká chuť uspokojí vaše chuťové pohárky a sacharidy vám zase dodají energii.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama