165 cm
Váha ?
63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 - 48 - 47

April 2011

Doplňky stravy - nezapomínej!

28. april 2011 at 15:23 | Dominika |  tipy a triky
Když už se rozhodneš držet dietu, je jen a jen na tobě kolik budeš chtít shodit, opravdovými pomocníky jsou ale také doplňky stravy, které mají nejenom skvělé účinky při hubnutí, ale také pomají proti různým nemocem atd. Tady jsem sestavila seznam těch podle mě nejlepší doplňků stravy se kterými mám nejlepší zkušenosti.

Online kalkulačka kalorií.

28. april 2011 at 14:54 | Dominika |  tipy a triky
Určitě se vám může hodit vypočítat si, kolik máte jíst kalorií, když chcete zhubnout určitý počet kilo.

Návštěvní kniha, zde :)

28. april 2011 at 13:13 | dominika
Všechny vaše dotazy, všechny zkušenosti, prostě vše piště sem a podělte se! :)

20 užitečných rad k hubutí!

28. april 2011 at 12:00 | Dominika |  tipy a triky
Běžné věci, které vám pomůžou zhubnout přebytečná kila a ani nebudete vědět jak. :)

10 zdravých a chutných potravin!

27. april 2011 at 21:09 | Dominika |  tipy a triky
Jsou dobré, šťavnaté plné vitaminů a mají minimum kalorií! Co víc si přát! Už je servíruj na talíř :)

Jak zatočit s přebytečnými "špeky" ;)

27. april 2011 at 21:06 | Dominika |  tipy a triky
A to velmi jednoduše, tak šup do toho! :)

Jak se zbavit 100 kalorií?

27. april 2011 at 21:04 | Dominika |  tipy a triky
Běžné věci při kterých se shodí i přes 100 kalorií :) Zvedni zadek a šup do toho! Uvař svýmu klukovi třeba večeři, zavrť si boky a je to :)

Drobnosti ke skvělému hubnutí!

27. april 2011 at 21:02 tipy a triky
Můžete je dělat každý den, možná už je i děláte a neuvědomujete si to, ale zkuste následovné a uvidíte za měsíc neuvěřitelné změny! :)

Ani váha není neomylná.

27. april 2011 at 21:00 | Dominika |  Diety
Vidíte, že ručička na váze neúprosně stoupla? Nevěříte vlastním očím a stoupáte na váhu znovu a znovu? Dřív, než si začnete škubat vlasy si ale přečtěte, že né vždy za kmitnutí ručičky nahoru můžou vaše špíčky.

Do léta stoprocentně krásná a štíhlá!

27. april 2011 at 20:56 | Dominika |  cvičení
Dlouho jsem hledala nějaký učinný program (cvičební) který by opravdu pomohl k dokonalé postavě. Tady tyhle cviky, sestaveny odborníky a mnou schváleny :P cvičte každý den, stačí vám 10 minut a do léta máte postavu jako bohyně!

jak zhubnout bez trápení a jak na hubnutí břicha! ?

27. april 2011 at 20:51 | Dominika |  tipy a triky

bod 1) Dejte si pořádnou snídani. Třeba müsli, ovoce a klidně ještě třeba plátkový sýr a chléb. Snídaně vás totiž skvěle "nastartuje" a nebudete mít během dne potřebu se něčím "dojídat".

bod 2) Večer už je vaše trávení pomalejší, proto se snažte najíst se naposledy maximálně do 18:00. Dejte si jen lehkou večeři, jinak tělo nestihne vše využít do snídaně a promění zbylou potravu v tuky.


Breussova dieta ( 2. den)

27. april 2011 at 20:48 | Dominika
27. duben 2011
Druhý den, tedy dnešek byl o něco horší než první den. Ráno jsem si klasicky udělala bylinkový čaj a polévku ( brokolicovou - uvařila jsem jednu brokolici a dvě malé brambory o velikosti vejce a potom celé rozmixovala na kaši) jsem měla hotovou už ze včerejška. Nebrala jsem si ji sebou, ale nechala doma, protože i dneska jsem přišla brzo, kolem 2 hodiny.
Bylinkový čaj jsem vypila přes odpoledne, to hlad ještě nebyl tak hrozný, když jsem přišla dala jsem si asi 0,30 litru polévky potom jsem několik hodin vydržela a před 18tou hodinou jsem si dala opět asi 0,25 litru polévky. Teď už je to nejhorší, mám příšerný hlad, ale vydržím! Mám silnou vůli! Druhý den bych měla akorát výčitky a sama sebe bych zklamala.

Moje váha: 56,5 kg
Obvod boků v nejširší části: 62,5 cm
stehna v nejširší části: 53 cm
ruce v nejširší části: 28 cm
přes zadek: 96,5 cm
Dnešek? mám o půl kila méně!! :)

Ranní cvičení - zabiják tuků

27. april 2011 at 18:51 | Dominika |  cvičení
Také se stále trápíte cvičením po práci nebo o víkendu, ale nevidíte moc velké výsledky? Chtěli byste mít ploché bříško, ale máte pořád nafouklé břicho jak balón? Tak pozor, jedinečný tip na to, jak rychleji hubnout, nabýt více energie, cítit se svěže a mít ze sebe celkově radost. Co je to tak zázračného? Představte si, že ranní cvičení!

Zlepšení postavy
Hledáte-li způsob, jak se rychle "hodit" do kondičky a spalovat snadno tuky, je to pro vás nejlepší řešení. Nemůžeme vám přesně říci, jak dlouho a co máte cvičit, ale s jistotou můžeme říci, že ráno organismus je schopen spalovat kalorie nejvíc a nejrychleji za celý den.. Cvičte tak dlouho, o kolik jste schopni si přivstat nebo jak dlouho cvičit chcete. Nejprve se protáhněte (celé tělo), aby se předehřály svaly. Dále můžete zahájit lehké cvičení, jógu, pilates, jízdu na rotopedu, tancování nebo si jděte ven zaběhat.

Pozn.: Jestliže to zvládnete a budete cvičit ještě před snídaní, výkon bude daleko efektivnější. Po snídani spalování lehce ztrácí na účinku. Každopádně budete-li cvičit ráno tak jako tak, skvělý účinek vás nemine.

Co po cvičení?
Po cvičení si dejte například jablíčko nebo jiné ovoce. Se snídaní ovšem chvíli počkejte, protože zatížení žaludku po cvičení není dobrá volba. Po cvičení tělo potřebuje jednoduché cukry, abyste tělu dodali energii. Tyto cukry obsahuje právě nějaké ovoce. Nasnídejte se za půl hodiny. Zatím se můžete osprchovat, připravit do práce nebo do školy a půl hodina uběhne jedna dvě (sami víte, jak to ráno rychle ubíhá:-).

Co ke snídani?
Za tu dobu, co jste se připravovali do práce, před snídaní jistě budete cítit, jak se vám vyprazdňuje bříško, stává se plochým. Jestli necítíte, že máte břicho plošší, tak asi zřejmě nejste velkým sportovcem nebo jste se večer před tím dost najedli navečer. Podle toho, jak dlouho a často cvičíte, uvidíte výsledky.
Ke snídani jsou vhodné potraviny bohaté na cereálie (pečivo, ovesné vločky, neslazené mysli) společně s mléčnými nebo sojovými výrobky (doporučujeme je kombinovat nebo omezit mléčné výrobky, jelikož zahleňují organismus). Dopřejte si třeba druhý kousek ovoce, jestliže na něj máte chuť, ale jestli to není nutné, ovoce už přes den nejezte. Jednoduché cukry, které obsahuje už nebudete moci jak spálit. (Ovoce je vhodné jíst bezprostředně po cvičení nebo po zátěži). Nezapomínejte dostatečně pít, protože tekutiny vám také pomáhají pročisťovat tělo a hubnout. Dejte přednost čaji, obilné kávě nebo čisté vodě.

Svačinka
Ke svačince si můžete připravit tenký plátek s tofu a kouskem zeleniny, zakysaný nápoj, jogurt nebo sojový jogurt (pokud jste ho neměli ke snídani), občas si můžete vzít i ten kousek ovoce, když nemáte nic jiného po ruce.
ZAPOMEŇTE na nějaké cereální sladkosti, kterými vás lákají v reklamě. Je to sice chutná lehká svačinka, ale obsahuje množství jednoduchých cukrů, které vám pokazí ranní snažení. Obsahuje i tuky, které při vaší snaze vůbec nepotřebujete. Tučné a sladké jogurty také nekupujte, je to bohužel lákadlo, kterému snadno podlehnete a zbytečně tělu doplníte ráno vydanou energii. Dále k tomu zahleňují organismus a můžete se cítit těžce. Proto pokud je to možné, volte jako alternativu neochucené kysané nápoje. Mají alespoň lepší účinky.

Čas oběda
K obědu si dopřejte především zeleninu s plátkem libového masa (nejlépe bílého). Pozor, aby zelenina nebyla smažená nebo vařená na másle. Objednejte si zeleninu syrovou nebo vařenou v páře a pokapejte jí raději olivovým olejem. Jste-li na cestě za velkým hubnutím, tak jako přílohu volte malou hromádku rýže nebo vařených brambor. Jestliže chodíte do restaurací, tak nejezte oba kopečky rýže, pokud nemusíte. Ke všemu když budete jíst pomalu, budete snadněji cítit, jak se Vám žaludek zaplňuje a nebudete mít ani místo pro zbylou přílohu. Jestliže si vaříte doma, připravte si jako přílohu kuskus, jáhly, knedlíky z polenty (kukuřičné mouky), trochu těstovin apod. Zpestříte si tím tak hezky jídelníček.

Dieta modelek!

27. april 2011 at 18:48 | Dominika
F121.den
Snídně:250g čerstvého ananasu
Svačina:250g čerstvého ananasu
Oběd:1 banán
Svačina:250g česrtvého ananasu
Večeře:1 banán
2.den
Snídaně:3 kiwi
Svačina: 100g hroznového vína
Oběd:4 kiwi
Svačina:100g hroznového vína
Večeře:100g hroznového vína a 2 kiwi
3.den
Snídaně:200g hroznového vína
Svačina:200g čerstvého ananasu
Oběd:4 kiwi
Svačina:100g čerstvého ananasu
Večeře:100g hroznového vína a 2 kiwi

Dieta do plavek!

27. april 2011 at 18:44 | Dominika |  Diety

>> Snídaně:

Miska ovesných vloček se sušenými fíky či rozinkami
NEBO
Větší porce nějakého čerstvého ovoce, které můžete i rozmixovat

>> Oběd:

Vegetariánské lasagne s malou porcí zeleninového salátu
NEBO
Rajčata se sýrem mozzarela a trochou extra virgin olivového oleje

>> Večeře:

Steak z lososa s nudlemi a dušenou zeleninou
NEBO
Jedna porce grilovaného kuřecího masa s rýží natural

>> Svačina:

Hrst nesolených arašídů
NEBO
Několik čtverečků (ale opravdu jen několik) kvalitní hořké čokolády s vysokým obsahem kakaa

CVIČEBNÍ PLÁN:

>> Donuťte se alespoň třikrát týdně k 30 minutám rychlé chůze (nejlépe do kopce).
>> K tomu si naordinujte dvakrát týdně hodinu tance, to zatočí s nežádoucími faldíky.
>> Kondici a postavu vám ještě zlepší 90 minut step aerobiku, stačí i jednou týdně.

8 tipů hubených holek!

27. april 2011 at 18:33 | Dominika |  tipy a triky
8 tajemství hubených holek

8 tajemství hubených holek

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Elen | vydáno 18. 04. 2011
Máme pro vás 8 tipů, jak to dělají štíhlé holky, že zůstávají stále hubené a přesto se netrápí šílenými dietami. Chce to je trochu fištrónu a logické uvažování... no a také vytrvalost, neboť opakování je matka moudrosti a pravidelnost je zase klíčem k úspěchu.

Štíhlé holky doma vaří
Domácí strava se nemusí rovnat stravě kalorické. Přece jen, nebudeme asi vařit na sádle jako naše babičky a raději zvolíme kvalitní olej.
Nejen, že to vaření doma vyjde daleko laciněji a připravíte si to, co skutečně chcete, ale dokonce je podle nejnovějších výzkumů možné při vaření spálit až 85 kalorií za hodinu, takže když si za cíl vytyčíte nějaký složitější recept, který trvá třeba 3 hodiny, máte štíhlou linii v kapse. Navíc mají štíhlé holky ještě jednu fintu, jak si při vaření udržet linii - žvýkají a melou ústy jako o závod. Úplně nejlepší vaření je to, když při přípravě jídla si trochu zavrtíte boky, ještě u toho žvýkáte žvýkačku nebo popíjíte sklenku bílého vína.

Štíhlé holky se často smějí
Smějte se po dobu 10 minut denně a budete štíhlejší - můžete spálit až 40 kalorií a ještě se zahrnete endorfiny, neboli hormony štěstí.

Štíhlé holky snídají
snídaně je nejdůležitější jídlo dne - to nám říkaly už naše babičky a měly rozhodně pravdu. I štíhlé holky to vědí a proto si k snídani bohatě dopřávají sladké i slané pokrmy. Ráno musí tělo z něčeho čerpat. Když si koupíte nové auto, tak v něm chcete z autoservisu taky odjet a ne ho domů dotlačit. Ne nadarmo se říká "snídej jako král, obědvej jako rádce a večeř jako chuďas...".

Štíhlé holky chodí pěšky
Pohyb je důležitým faktorem, podílejícím se na krásné postavě. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, o to méně, pokud při cestě ze cvičení zabloudíte do kavárny a nalijete do sebe obří vídeňskou kávu se šlehačkou. Raději si odpusťte cestování autem a projděte se. Nebo až budete plánovat nákupy, zkuste na ně jít a ne jet. A zkuste si vybírat místo, kde nakupujete. Nejen, že na trzích nakoupíte zaručeně čerstvější potraviny, ale krásně se při tom i projdete. Do práce nebo z práce taky můžete pěšky. No, nekoukejte tak - chcete být štíhlá, nebo ne?


Štíhlé holky dbají na držení těla
Člověk hned vypadá lépe když se narovná, nehrbí se a má pěkné držení těla. Proto radíme - propadněte Pilates. Tento druh cvičení vás krásně protáhne a naučí vás i správně dýchat a správně se "nosit". Věděli jste, že správným dýcháním taky spalujete víc kalorií?
Štíhlé holky nezapomínají na svačinu
Štíhlé holky si nikdy nezapomenou vzít s sebou nějakou tu dobrou svačinku. Ne nadarmo se říká, že jen sytý člověk je skutečně spokojený. Proto jezte během celého dne a pokud jste naučená se hlídat, tak každé tři hodiny. Dopřejte si ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, libové maso a další zdravé "neřesti".
Štíhlé holky si rády hrají
Zkuste přeprogramovat váš mozek z úmorného cvičení na zábavný pohyb. Pozvěte si domů přátele a zahrajte si nějakou pohybově náročnější hru jako například Twister apod. Využijte také toho, že je konečně krásné počasí a vyrazte do přírod - cyklistika, plavání, turistika, skateboarding, poznávání přírody - jakákoliv činnost, která vás bude bavit bude lepší než domácí lenošení u televize.

Štíhlé holky si dopřávají
Dieta, nebo štíhlost obecně bývá často mylně spojováná s odříkáním si všeho dobrého. Jistě, vždycky je dobré vyřadit z jídelníčku tuky a zbytečné cukry - ať už v podobě čokolád, či tučných mas a jiných nepřátel štíhlé linie. Dobré však je myslet na to, že pro vaše zdraví a štíhlost je nezbytné obohatit svou stravu o vitamíny a vlákninu. Nebojte se proto zařadit do svého jídelníčku víc bobulovitého ovoce, jako například borůvky, brusinky, jahody nebo ostružiny - jejich sladká chuť uspokojí vaše chuťové pohárky a sacharidy vám zase dodají energii.

Potraviny, které pomáhají hubnout

27. april 2011 at 18:29 | Dominika
Ananas a jeho enzymy - je to pověra?

Ananas a jeho enzym bromelin je s oblibou využíván u různých tabletek na hubnutí. Ovšem jenom s bromelinem nezhubnete, to v žádném případě. Bromelin působí na trávení, ulehčuje trávicí procesy a tak může trochu ulehčit hubnoucímu organismu a dopomoci lehčímu úbytku na váze. Jenže stále se to neobejde bez výrazné pomoci člověka samého a změny jídelníčku.

Rostlinné maso - robi

Pod tímto názvem se skrývá něco podobného jako je sojové tofu, ale svým složením se liší. Vyrábí se ze směsi rostlinných bílkovin (rýžových, pšeničných a kukuřičných), případně se barví červenou řepou či se do něj přidávají pro zvýšení výživové hodnoty třeba pšeničné klíčky. Má velmi nízký obsah tuku, téměř stopový, 0,05 g na 100g a dá se upravovat jako maso, vařit, smažit, dusit nebo grilovat.

Sojové maso

To je také velmi oblíbené pro svůj malý obsah tuku a dále obsahuje vitamíny skupiny B,A,E, mnoho minerálních látek jako je třeba vápník, fosfor a železo. Vysoký obsah vlákniny ho k dietě přímo předurčuje, protože pomáhá správnému trávení a vylučování. Jedná se o dehydratovanou texturovanou sojovou bílkovinu, která je k dostání ve formě "řízků", "nudliček", "kostiček", či "granulátu". Takže kuchyňské využití je široké. Skvěle se kombinuje se zeleninou.

Olivový olej

Jeho charakteristické aroma může mnohé odradit, ale když si na něj zvyknete, zachutná vám. Olivový olej je sice kaloricky náročnější, ale jeho další přednosti nám umožní ho s mírou používat a cítit se dobře. Má výrazně kladný vliv na cévy, srdce, na imunitu a také pomáhá předcházet zácpě. Dobrý olivový olej poznáte podle vůně, která by měla být podobná čerstvě usušenému senu a neměla by být zatuchlá.

Nahořklé je dobré

Červené víno, červená řepa nebo káva… to jsou potraviny, které povzbuzují trávení a tudíž pomáhají hubnutí. Dobré jsou všechny potraviny, které jsou trošku nahořklé, třeba různé druhy zelených salátů. Harmonizace trávení se projeví v tom, že se budeme cítit lépe, nebudeme mít brzy hlad ani nebudeme trpět pocitem přesycení.

Zelený čaj

Zelený čaj patří do té předchozí kategorie. Je trochu nahořklý a pět šálků denně po dobu dvou měsíců údajně dokáže snížit váhu. Mohou za to zejména kofein a katechiny, které umí štěpit tuky, navíc nám dodává pocit energie a snižuje pocit hladu.

Jablečný ocet

Ten také rozhýbává metabolismus, čistí organismus a zbavuje ho škodlivých látek. Omezuje pocit hladu a u někoho dokonce může vyvolávat až pocit nevolnosti. Pokud se tak stane, zkuste pár dnů vydržet, organismus by si měl zvyknout. Jablečný ocet pijeme s vodou či ještě ochucený medem nebo si můžeme dopřát pohodlnější způsob - tabletky - které konzumujeme asi půl hodiny před snídaní.

Jak zkrotit hlad!

27. april 2011 at 18:29 | Dominika |  Jídlo
Jak zkrotit hlad?

Jak zkrotit hlad?

Klasicky se tato situace objevuje před menstruací v rámci těch krásných dnů zvaných premenstruační syndrom. Na vině jsou hormony a snad kromě snahy potlačit ovulaci a pseudomenstruaci speciální antikoncepcí (či zmírnit tento syndrom tobolkami s pupalkou) na to nic nepomůže…

O kávě, milé dámy

27. april 2011 at 18:26 | Dominika |  Jídlo
Kafe2

Dobrůtky s minimem kalorií!

27. april 2011 at 18:18 | Dominika |  Jídlo
Pokud jste na dietě a už si vážně nemůžete pomoct s pocitem úmorného hladu jsou tu také potraviny, které skvěle chutnají a přitom obsahují jenom minimum kalorií. Tady jsou: